Houtkamp / Beresford / Blume Trio

Luc Houtkamp - saxofon
Steve Beresford – piano
Martin Blume – bicí

Steve Beresford je už přes třicet let ústřední postavou britské improvizační scény. Spolupracuje s osobnostmi jako jsou Derek Bailey, Evan Parker, Han Bennink, Christian Marclay a samozřejmě s Alterations. Jeho diskografie jako hudebníka, skladatele, aranžéra a producenta je opravdu rozsáhlá. V roce 2012 získal ocenění Paul Hamlyn Foundation Award pro skladatele.

Martin Blume působí jako bubeník od roku 1983. Spolupracoval s významnými improvizačními hudebníky po celém světě, jako jsou kupříkladu Peter Brotzmann, Lol Coxhill, nebo Ken Vandermark. Založil mnoho hudebních formací a ve FOURinONE se potkal i s Lucem Houtkampem. 

 ‘Blume listens with intensity and punctuates decisively’ (The Wire). He is a truly creative drummer and his punctuation is a catalyst to the musical developments around him.’ - Jazzviews 2015

Luc Houtkamp je hudebník a skladatel který překlenuje propast mezi kompozicí a improvizací. Od roku 1972 se intenzivně pohybuje na poli improvizované hudby, spolupracuje s mnoha hudebníky a skupinami a jednotlivci po celém světě, jako jsou například George Lewis, Wiek Hijmans, Le Quan Ninh a FOURinONE. V roce 2004 za svůj unikátní hráčský styl obdžel VPRO/Boy Edgar Prize.