Sergej Letov / Joe Karafiát

Sergej Letov: saxofony, basový klarinet, flétna...
Joe Karafiát: kytara, zpěv

Na pražském koncertě v rámci festivalu Alternativa 2012 zahraje vynikající hráč na dechové nástroje Sergej Letov spolu s Joe Karafiátem, zpěvákem, skladatelem a zejména skvělým kytaristou, známým ze skupin Garage, Joe Carnation Band či The Plastic People of the Universe.

Sergey Letov pochází z východního Kazachstánu a od roku 1975 žije v Moskevské oblasti.
Jako sólista poprvé veřejně vystoupil s Percussion Ensemble Marka Pekarskyho v roce 1982 v Moskvě. V roce 1985 založil soubor dechových nástrojů TRI-O, který vystoupil téměř na každém jazzovém festivalu v SSSR a od roku 1988 hrál v celé Evropě, i v USA (Knitting Factory v New Yorku). Od roku 2002 hraje Sergey Letov v saxofonovém kvartetu (nebo někdy triu) Russian Sax Mafia a ve stejném roce začal pracovat na projektu Malevič a později na projektu Suprematistic  (módní design + audio/video).
Sergey Letov se podílí na nejrůznějších projektech, vyhledává nová partnerství a v průběhu let tak spolupracoval s řadou vynikajících umělců jako jsou např.:
romská zpěvačka Valentina Ponomareva, New Jungle Orchestra, italský skladatel a kontrabasista Enrico Fazio, americký čelista Tristan Honsinger, jihoafrický bubeník Louis Moholo, Mikoláš Chadima a jeho MCH Band, virtuózní hráčka na teremin Lydia Kavina, tanečnice butoh Hisako Horikawa a mnoho dalších.
Se skupino TRI-O se podílel na Last Jazz Live Concert of Millenium v rozhlasu Kolína nad Rýnem spolu s Malem Waldronem, Jeanne Lee, Blixou Bargeldem a Romanem Bunkou. Vystupoval též s moderními básníky a spisovateli, pracoval v divadle improvizace v Moskvě, účastnil se dění a vystoupení moskevských konceptualistů, hrál na mnoha uměleckých výstavách či skládá a hraje filmovou hudbu.