Letohradska10

Letohradska10 is a private club in a former metallurgy factory in Prague 7, formerly known as Znak. Several organizations are currently involved including Linhart Foundation, Etnomarket, KolektyVole, Asambleia Abierta, Refud.org & Laprove.com and others.

https://www.letohradska10.org/

Kostel U Salvátora

Kostel U Salvátora is a church of the Evangelical Church of Czech Brethren. It is located in Prague's Old Town between Salvátorská, Kostečná and Dušní streets, near Old Town Square. It is dedicated to Salvator, i.e. the Saviour. It is protected as a cultural monument of the Czech Republic.

https://www.kostelusalvatora.cz/

Čítárna Unijazz

Historie Čítárny Unijazz se táhne již od roku 1998, přes čtvrté patro v Jindřišské ulici, až do Husitské 22 do roku 2022.

V roce 1997 byla v sídle sdružení Unijazz v Jindřišské ulici v srdci města Prahy otevřena čítárna s knihovnou, dřevěným barem a legendárními útulnými místnostmi, které poskytovaly útočiště mnoha skupinám lidí - umělcům, studentům, lidem mladým i starým, smutným i veselým, lidem se zájmem o kulturu v tom nejširším slova smyslu. V tomto prostoru si všichni mohli užít řadu pravidelných podvečerních pořadů: autorská čtení, koncerty, poslechové pořady, přednášky s filmovými projekcemi, besedy a výstavy, ale také zasedání a prezentace spřízněných organizací, ať už kulturních, ekologických, studentských i nestudentských, vážných a závažných i méně rozvážných. Prostor byl vybudovaný svépomocí v bývalých laboratořích mlékárenského průmyslu, nabízel archiv knih, časopisů, fanzinů, demonahrávek, LP desek apod. získaných zejména díky laskavosti četných dárců. Za barem se za ta léta vystřídali mnozí barmani a barmanky a mnoho malých pivovarů, kteří zásobovali tyto barmany (a také návštěvníky) kvalitním pivem. Současně se za barem i před barem za ta léta nastřádaly nezapomenutelné vzpomínky, navázaly se mnohé společenské vazby a mnoho dnů a nocí bylo prožito do absolutna. Tyto legendární prostory jsme ale bohužel museli ke konci roku 2018 opustit.

Útroby Čítárny jsme uložili do skladu (jen na malý moment), andulky jsme spolu s vedením Unijazzu přestěhovali do našeho druhého útočiště v historické budově Kaštanu na Břevnově a spolu s nimi jsme tam přesunuli většinu našich aktivit. 

Na začátku roku 2020 jsme rozjeli projekt Čítárna Unijazz na cestách a realizovali jsme náš program nejen v Kavárně Únik v Kaštanu, ale i ve spřátelených prostorách na různých místech v Praze (bar Podtvrzí, café Míšenská nebo Punctum-Krásovka). V této praxi jsme pokračovali až do června roku 2022, kdy se konečně otevřela Čítárna Unijazz ve své nové baště na adrese Husitská 22. Od té doby se ta kouzla budou dít zde.

http://citarna.unijazz.cz/

Kasárna Karlín

The Karlin Barracks are a place where people of different ages and walks of life can meet and spend time together. It is a cultural oasis, free of visual smog and only a few minutes from the centre of Prague. There is a coffee shop here, a cinema, a sand pit, a gallery, a campfire pit, a bar with a club and thriving cultural and social life.

https://www.kasarnakarlin.cz/

Meet factory

MeetFactory is a non-profit organization and contemporary art centre in Prague, Czech Republic. It has four departments (music, theatre, gallery, and artists-in-residence) and the rest of the program is focused on interdisciplinary and educational projects relating to contemporary art.

MeetFactory was founded in 2001 by David Černý. After the destructive floods of 2002, MeetFactory evacuated its original premises in Holešovice, re-opening three years later in an industrial building in Smíchov, situated between an elevated road and a railway line. The program started after a substantial reconstruction in 2007

http://www.meetfactory.cz/en/