festival pořádá unijazz logo

History

Alternativa 2013, 20–30 November + 5 December

Sax Ruins (Jap) • Už jsme doma hrají FPB (CZ) • Přetlak věku (CZ) • Sousedi (CZ) •  Asstma (CZ) • Kochlea (CZ) • Andrej Polanský wtf Emül Langman (CZ) • Qaraba (CZ/GR) • Sundays On Clarendon Road (CZ) • Paprsky inženýra Garina (CZ) • Střední Evropa (CZ) • Silikóza (CZ) • Rány těla (CZ) • No Joy (Can) • Vložte kočku (CZ) • And The Wiremen (USA) • Julian Sartorius (CH) • Dieb 13 (A) • Phaerentz (CZ) • Strotter Inst. (CH) • Meienberg (CH) • Were Mute (CZ) • 100nka (PL) • DAAU (B) • Ink Midget & Pjoni (SK) • DekadentFabrik (CZ) • TOC (FR) • Lydia Lunch Retrovirus (USA)

 

 

 

 Alternativa 2012,  16–24 November

Drama Jacqua (CZ) • F63 (SK) • Megaphone (CZ)  •  The Eclipse (CZ)  •  Chodská Junta (CZ)  •  Pohlavní nádraží (CZ) • Richter & syn (CZ) • Kora et le Mechanix (CZ) • Faust (Ger) • Marek Toman/Honza Boldrik Toman (CZ) • Urs Leimgruber/Roger Turner (CH/GB) • sONaLeX & co (CZ) • Sergej Letov / Joe Karafiát (RU/CZ) • Longital a VJ Kufrik Brothers (SK) • 1724 (H/PL/A) • Milan Knížák, Opening Performance Orchestra, j. h. Phaerentz (CZ) • Gary Lucas, j. h. Michal Nejtek (USA/CZ) • Thymolphthalein (Aus/F) • Gurun Gurun (CZ) • Cremaschi / Heenan / Vrba (USA/Ger/CZ) • Anna Zaradny (PL) • The Remote Viewers (GB)

 


 Alternativa 2011, 19–26 November


Laurie Amat (USA) • Danielle de Picciotto (USA) • Vložte kočku (CZ) • Vobezdud (CZ) • Candy Meatworks (CZ) • Bouchací šrouby (CZ) • Tembryo (CZ) • Akron/Family (USA) • Hitman´s Heel (USA/GER) • Less Hommes Sauvages (GER) • Pink Mountaintops (USA/CAN) • Postižená oblast (CZ) • DoMa Ensemble (CZ) • Zátory (CZ) • Birds Build Nests Underground (CZ) • B4 (CZ) • Jindra Holubec (CZ)• Květoslav Dolejší (CZ)• Skrytý půvab byrokracie (CZ) • Kora et le Mechanix (CZ)• FM Einheit + Irmler (GER) • The Magic I.D. (GER/A/I)) • Veselí Filištínové (CZ) • Kruzenshtern i parohod (Izrael) • Fernando Perales/George Cremaschi Duo (Argentina/USA) • Die Schrauber (USA/GER) • Dagmar Krause (GER) for illness didn´t performMona Mur + Mch Band (GER/CZ) • Laurie Amat & Mirek Vodrážka (USA/CZ) • Trapist (A/SWE)

 

Alternativa 2010, 20–27 November


Vojtěch Procházka Trio (NOR/CZ) • Mazen Kerbaj (Libanon) • Mia Zabelka Trio (A/CZ) • Harmonia Ensemble (I) • Adam Simmons (AUS) • Miloš Dvořáček (pro nemoc nevystoupil) • Postmodern Orchestra (GER/CZ) • Hands Up- Excitement! (GER) (pro nemoc nevystoupili) • Už Jsme Doma Zeena Parkins (USA) + Hélène Breschand (F) + Elliott Sharp (USA) + Franck Vigroux (F) • Sato-San To • Kárpát Möbius (H) • Tony Buck- [projekt]Transmit (AUS/GER) • 42 vlaštovek • Janelez Liků • Sibérija • Sousedi • Špinavéspodní prádlo

 

 

Alternativa 2009, 8 and 21–28 November 

  Lydia Lunch & Big Sexy Noise (USA/GB) • Mona Mur & En Esch (D) • The Ritchie Success + Pavel Zajíček DegtukasI Love 69 PopgejůNoartistProletáři všech zemíTohorobův Lipet GrundGeorge Cremaschi (USA) + Le Quan Ninh (F) + Frederic Blondy (F)Ivan Martin Jirous & Agon Orchestra Phil Minton´s Feral Choir NTS TrioPhil Minton (GB) + Isabelle Duthoit (F)Ivan Palacký (CZ) + Klaus Filip (A)Pendler (A) • Golden diskó ship (D) • Yoko Miura (Jap) + Arnaud Benoist (F) • Orchester Ivana Tomoviča (SK) • Mikoláš Chadima (CZ) + Július Fujak (SK)Ganesh Anandan (Indie) + Hans Reichel (D)Tex Napalm w/ Dimi Dero & Lo Spider (D/F) • Rány těla (CZ)

 

 

Alternativa 2008, 21–29 November

alternativa 2008Queen Mab Trio (NL/CAN) • L´ocelle Mare (FR)  •  Miroslav Wanek + Pavel Fajt •  Kubus & Káva • Reportaz (PL) • Chris Cutler (GB) • Birch Book (USA) • Kill The Dandies!  •  Woven Hand (USA/FR/BEL) • Mateřídouška • Doddodo (JAP) • Akane Hosaka (JAP) • Jablkoň + Big Band Milana Svobody • Ahava (FIN) • Gnomus (FIN) • Mika Kallio (FIN) • Gaffa • Klikva klikva • Lajky • Nikola Brasko • Schrödingerova kočka

 

Alternativa 2007, 23–30 November                                                     

 program Alternativa 2007• Ještě jsme se nedohodli + Pavel Fajt • Mikoláš Chadima + Pavel Richter • BBP • Domácí kapela • Hector Zazou (F) •Valentin Z • Jean-Luc Guionnet (F) + Seijiro Murayama (Jap) • Urs Leimgruber (CH) • Potage du Jour (CH) • Tucan (SK) • Over4Tea (SK) • Milan Adamčiak (SK) • Dienztag (A) • Why (Not) Pattrens • Zloději uší • Mattia Coletti (I) • Polvere (I) • Uncode Duello (I) • Vladimír Václavek + Miloš Dvořáček • Jorgos Skolias (GR) + Bronislav Dužy (PL) • 01 • Poetic Filharmony • Sníh na schodišti • Duo Heinz

 

Alternativa 2006, 1–9 December                    web


program Alternativa 2006• Univers Zero (B) • Soixante Etages (F) • Pateras / Baxter / Brown (Austrálie) • Sandy Dillon (USA) • Kora et le Mechanix + Irena a Vojtěch Havlovi (CZ) • Eric Ross (USA) • Doravideo, Satoru Wono, Chikanari Shukuka (Jap) • Duo Hug / Blondy (CH/F) • Dřevěné pytlí v jutových uhlích (CZ) • Vítrholc (CZ) • Urbsounds (SK) • Pink Big Pig (SK) • Do Shaska! • Pavel Zajíček a přátelé z DG 307 • Radost • O.P.N. • BBP • Skrytý půvab byrokracie • Umělá hmota II. (sestava 1973) • Kvartet Dr.Konopného a Radomil Uhlíř • Ivan Jirous • Jiří Imlauf • J. H. Krchovský • Jaroslav Erik Frič + Josef Klíč • Vratislav Brabenec + Joe Karafiát • Stolní Společnost

Alternativa 2005, 25 November – 3 December                    web 

  • New Kids Underground (CZ) • MCH Band (CZ) a Agon Orchestra (CZ) • Magma (FR) • Už jsme doma a smíšený sbor MIKROCHOR pod vedením Lukáše Prchala (CZ) • Hoppy Kamiyama (Jap) • Satanicpornocultshop (Jap) • Double Affair (SK) • Dictaphone (D) • Burnt Friedman &Jaki Liebezeit (D) • Tětiva snů (CZ) • Feng-jün Song (Čína/CZ) a Hearn Gadbois (USA/CZ) • Bucinatores (CZ) • Zaobzor (CZ/SK) • N.O.D Štěpána Smetáčka a Hudba Brno (CZ) • Margrit Rieben & Tsuki (CH) • Josef Klíč (CZ) • Birds Build Nests Underground (CZ) • Fru Fru (CZ) • Poco Loco (CZ) • Roman Kyzlink (CZ) • První Hoře (CZ) • Pavilon M2 (CZ) • Negero (CZ)

Alternativa 2004, 25 November – 4 December                    web

program Alternativa 2004• Dub Syndicate (Jam/GB) • DAAU (B) • Mbirations (A/ZW) • Das Kapital Band 1 (A) • Tam Tam Orchestra (CZ) • Pavel Fajt (CZ) • Elvis Tshikuna (CZ) • Ridina Ahmed (CZ) • Skrytý půvab byrokracie a Divadlo Matěj & Miloš (CZ) • Mikoláš Chadima a Pavel Richter (CZ) • Scrape (F) • Aoki Takamasa (Jap) • Yoshihiro Hanno (Jap) • Szely (A) • Michal Mariánek (CZ) • Jackie-o Motherfucker (USA) • Moglass (Ukr) • Ludzie (PL • Indie Twins Djs (CZ) • Jason Forrest / Donna Summer (USA) • Kevin Blechdom (USA) • Enik (D) • Michael Rieger (D) • Max Tundra (UK) • Christian Kleine (D) • Man´s Best Friend (USA) • Dj Thomas Morr (D) • Barbara Idijot (SK)

Alternativa 2003, 27 NOvember – 6 December                    web

program Alternativa 2003• Laibach (SLO) • Ground Lift (A) • tEóRie OtraSu (SK) • F.S. Blumm (D) • Saxtet (GB) • Tony Buck's project - The Researchers (AUS) • Cafe Drechsler (A) • Tony Buck´s project - Asi and Tony (AUS) • Lunalounge (GB) • Anima sound system (H) •SABOT (USA) • Deverova Chyba (CZ) • Do Shaska! (CZ) • J. E. Frič a Čvachtavý lachtan (CZ) • Skrytý půvab byrokracie (CZ) • Sdružení Rodičů a Přátel RoPy (CZ) • C (CZ) • Some Other Place (CZ) • Symfonický Jablkoň • Poo (SK) • grURBANgi (SK) • Trebor Rentip (SK) • rBNx (SK) • URBANfailure (SK) • ::.: vs grbn (SK) • jamka (SK) • Dj Mass (SK) • vj´s GND, MIK... (SK) • Noční optika (CZ) • Léčba neklidem (CZ) • Four Brothers (CZ) • Asyl Akt • My mixture • neutrino • Qwerty • Hvozd

Alternativa 2002, 26 November – 7 December                    web

program Alternativa 2002• Armchair Traveller (D) • Metamorphosis (A) • Besh o droM (H) • Methylated Spirits (Australia) • Bozulich Carla (USA) • MCH Band (CZ) • Čvachtavý Lachtan (CZ) • Napalmed (CZ) • David Thomas and Two Pale Boys (USA) • No Spaghetti Edition (Norway) • Degenerate Art Ansamble (USA) • Oswald Schneider (CZ) • Einleitungszeit (SK) • Par Avion (CZ) • E-RAX & Petra Dolleman (NL) • Permon Balet Superstar (CZ) • Fajt Pavel (CZ) • Phil Minton and Pat Thomas (UK) • G.A.P. (UK/A/CZ) • S/M (CZ) • Glas (D/UK) • Sabot (USA) • Janota 1935 (CZ) • Sledě, živé sledě (CZ/USA) • Jaromír Honzák Quintet (CZ/D/PL) • Something Like Elvis (PL) • Klar (CZ/D) • Squall (UK/CAN/Ireland) • Kormorany (PL) • Tílko (CZ/USA) • Kořán Jaroslav (CZ) • Tornádo Lue (SK) • Kutas Agnes (H) • Už jsme doma (CZ) • M a M - Martin Alačam a Michael Delia (CZ/USA) • Zakarya (F) • Matt Darriau's Paradox Trio (USA) • Zloději uší (CZ) •

Alternativa 2001, 27 November – 8 December                    web

program Alternativa 2001• Melford Myra (USA) • LARF (B) • Eavesdropper (B) • Hajdamaky (Ukrajina) • Muzyka Centrum Ensemble (PL) • Jack O´Lantern (Ukrajina) • Kňaz Miškin (Bělorusko) • Konk Pack (GB/D) • Noise Of Time (USA/GB/Japonsko) • Swietliki (PL) • Think Of One (B) • Zakarya (F) • Ausgerechtnet (CZ) • Blank Disc (YU) • Boris Kovac (YU) • Budoár staré dámy (CZ) • Buchta Ladislav (CZ) • Corringham Viv (GB) • cs_zvuk (CZ) • Cusack Peter (GB) • Cutler Chris (GB) • Čihák Martin (CZ) • Činna (CZ) • Dvořáček Miloš (CZ) • Eč (CZ) • Ememvoodoopöká (CZ) • Expretus (D) • Fajt Pavel (CZ) • Freight Train (PL) • Hanuman (CZ) • Havlovi, Vojtěch a Irena (CZ) • Helia de Felice Jennifer (USA) • Chadima Mikoláš (CZ) • Ištok Michal (CZ) • J.J.Neduha & Extempore (CZ) • Kořán Jaroslav (CZ) • Koubek Václav (CZ) • Neocekivana Sila (YU) • Palacký Ivan (CZ) • Pařez René (CZ) • Radian (A) • Sosna Vladimír (CZ) • Strom stínu (CZ) • Václavek Vladimír (CZ) • Vrch (CZ) • Waegeman Geert (B) • Zloději uší (CZ)

Alternativa 2000, 27 November–9 December                    web

program1• John Zorn - Masada • ZU • Sledě, Živé Sledě • Marek Choloniewski • Robert Poss • Pavel Fajt & Stepanida Borisova • Tara Fuki • Kapela La Chateliere • Zulluville • ParaNeuro • Tony Buck • Metamorphosis • Neue Musik Für Kinder • Mardi Grass bb • Květy • Formosa • Koe • Kdyby Psi • Peško • Skandovat Oranž • Waawe • Z Veselého Světa • Skrytý Půvab Byrokracie • Big Band Ferdy Mravence • Zend Avesta • Singsing • Christoph & Oliver • Black Forest & Elsewhere • Alfred Harth & Imperial Hoot • Laurie Amat / Tonton Macoutes • Fru Fru • Orchestra 33 1/3 • Jon Rose & Veryan Weston • Scooner • Másfél • Trottel • Erzsi Kiss Music • Činna • Francois Rossé • Leopold • Laurent Dailleau • Cheval de Frise • DJ AI • Ethnicolor • Lesik Hajdovský & Manželé • Ole Lukkoye • ZGA • Aukcyon • SKA • Boris Kozakov • Šarközi

Alternativa '99, 26 November – 5 December

program Alternativa '99• R in Circle • Guestar • Alom • Yoshida Tatsuya Solo • Akaten • Zubizuva X • Tsuyama Atsushi Solo • Ruins • Metamorphosis • MCH Band • Spaceheads • Palinckx • Dama Dama • Pavel Fajt & DJ Sayko • Sledě, Živé Sledě • Pluto • Tudósok • Korai Öröm • Fathy Salama Sharkiat • The Atlas Project • New Ghost • Krakatoa • The Meneses / Makihara Percussion Duo • Stephen DiJoseph • Čikori • Metamkine • Ossatura • Domácí Kapela • Kilhets • Boris Gagloev • Nesselsdorf • Údery Údy • DJ Jesus • DJ Forest • DJ Tall • Tim Brady • Dřevěné Pytlí V Jutových Uhlích • Rudovous


Alternativa '98, 27 November – 6 December

program Alternativa '98• Klar • Pierre Bastien & Lukas Simonis • Apeiron • Ignis Ardens • Jiříkovo Vidění • Luza • Abigail • Kapitán Kajman • Janota 1935 • Zběhlá Samice • Lippany • Zuzana Dumková & Saguitarius • Vrtule 1 • Permon Balet Superstar • No Doctor • Metamorphosis • Údery Údy • Pieces Of Brain • Pere Ubu • Boris Gagloev • Boo • Kiss Erzsi Music • Pluto • Agon Orchestra & Kilhets • Jablkoň • A. Vitouš + M. Zbožek • Vojtěch a Irena Havlovi • Helmut Heiland • Pest • Lichtenberg • Werk • Dáša Andrtová • aka fx randomiz + Schlammpeitziger • Holosud • Thomas Brinkmann • Švamberk + Posejpal + Sermilä • Neuro (Viklický + Posejpal + Švamberk + Sermilä) • Borbetomagus • Kaljan Jazz

 

Alternativa '97, 28 November – 8 December

program Alternativa '97• Narajama • God Is My Co-Pilot • Kampec Dolores • Palinckx • Domácí Kapela • Snowcrash • Blurt • Jon Rose + Bob Ostertag • Blast • Pod Černý Vrch • Kampec Dolores • Kopir Rozsywal Bestar • Multicide • The Shamans • Teatr NovoG.O. Fronta • Matěr Svá • Pavel Fajt + Anna Homler + Geert Waegeman • YLO-Africký Slon • Deep Sweden • Metamorphosis • Lovejunkie • Scrooge • Quakvarteto • Miloš Petrović • Iva Bittová + hosté • Cut • Free Jazz Trio • Zabloudil • Kletka Red • Sledě, Živé Sledě


Alternativa '96, 28 November – 8 December + 18–20 December

program Alternativa '96• Present • E • YLO-Africký Slon • Fabrikanti • OTK • Jablkoň • Tres Hombres • Bruno Adams + Phil Shöenfelt + Chris Hughes • Dunaj • Švehlík • Peter Blegvad + Chris Cutler + John Greaves • Pustit Musíš • Deep Sweden • Dáša Andrtová + Radim Hladík • Roof • Stephen Buchanan • Psí Vojáci • Quimby • Insist • Pavel Fajt + Pluto • Ferdinand Et Les Philosophes • 2227 • Sever • Zuby Nehty • Zapomenutý Orchestr Země Snivců • Die Knödel • Goz Of Kermeur • Už Jsme Doma • The Ex • Sisygambis • Pavel Fajt + Jim Meneses • Agon Orchestra • MCH Band • Oswald Sneider • Činna • Domácí Kapela • Extempore

 

Alternativa '95, 11–19 December

program Alternativa '95• Beyond • Laurie Amat • Psychochaos • Hybryds • Asmus Tietchens • Yamabu • Bad Beef Hat • Sluneční Orchestr • Orloj Snivců • Jatka č. 5 • Michal Gera Band • Mad Mouse Chicago I.R.A. • Kapotte Muziek • Butter • OTK • Invalidní Důchod • Ruka Ryby • Zlá Žena • Činna • Třetí Zuby • Mashy Muxx • Free Jazz Trio Olomouc • Dobrohošť • The Moon Lay Hidden Beneath A Cloud • Načeva • Krásné Nové Stroje • Mare Negrum • Kořán + Richter + Pavlíček • Fibichův Úlis • Despondancing • Další Konec Světa • Majerovy Brzdové Tabulky • A.C.T.U.S. • MCH Band • Co Caspar • O.Z.W. • Esplendor Geométrico • Pluto • Tornádo Lue • Terra Ignota • Tonton Macoutes • Utlučtumůru • Kvartet Dr. Konopného • L'ahká Múza • Paprsky Inženýra Garina • Test Dept. • Iva Bittová • Art Zoyd • Pod Černý Vrch • Moštárna • The Cool Sheiks • Snake • Bez Ladu A Skladu

Alternativa '94, 6 –12 December

program Alternativa '94• Bread And Puppet Theatre: "Den je ráno, poledne a večer" • Oswald Schneider • Milan Svoboda + Michal Gera Duo • Krásné Nové Stroje • OTK • La Mano • Bez Ladu A Skladu • Kontraband Milana Svobody • Burlas + Piterka + Baláž + Vlk • Už Jsme Doma • Agon Orchestra • Dama Dama • Tonton Macoutes: "Pocta Bruce Naumannovi" • Joe Carnation Band • Luboš Andršt Band • Vltava • Sajkedelik Šraml Band



Alternativa '93, 1–10 December

program Alternativa '93• MCH Band • E • Švehlík • T4 • Zabloudil • Dunaj • Tata Bojs • Zottler • Ještě Jsme Se Nedohodli • Už Jsme Doma • Tornádo Lue • Gothmog • Classic Rock'n'Roll Band • Cabinet Music • The Doors Revival Band • HA Divadlo: "Hvězdy na vrbě" • Agon Orchestra + Vojtěch Havel + Miroslav Šimáček • Jiří Durman + Miroslav Posejpal • Vladimír Václavek + Josef Ostřanský • Pavel Fajt + Mikoláš Chadima • Iva Bittová • Richter Band • Summer Assault (DK/CZ) • martin janíček + orloj Snivců • Erhard Hirt (Ger)