Sundays on Clarendon Road (CZ)

fotka Sundays on Clarendon Road

http://www.clarendonroad.cz
http://vimeo.com/11593733

Jan Tůma: kytara, laptop
Jonáš Zbořila:vokály, laptop

Elektroakustické duo se schází Praze na Barrandově od listopadu 2008. Kombinují akustickou kytaru s elektronickými samply v poměru závisejícím na jejich náladě. I když je jim většinu času dobře, jejich repertoár z velké části tvoří melancholické songy podložené elektronickými beaty a pazvuky, ale rádi o sobě tvrdí, že umí složit i pecku, na kterou se dá tancovat.
Za svou existenci odehráli koncerty na akcích (Bohemian Like You, Ditchmag v Nové syntéze, Zatuchlost – Roxy Nod, FreshFlesh, FreezeFest, Jsme v Kontaktu, Zlatý voči, Maelstrom fest, festivaly UK, Siete – Bratislava, Ortenova Kutná Hora ), s projekty DD/MM/YYYY (Kan.), Please the Trees, Quite Quiet, dné, mon insomnie a další. Mají za sebou hudbu ke krátkému hranému filmu Bludný Holanďan (2010 ) a jejich píseň September se objevila v celovečerním dokumentu Mgr. Radovan Kaluža (2011).
V dubnu 2012 vydali debutové EP Walking into Limbo, které produkoval a spoluaranžoval Arnaud Mathieu (Shomusic.com). EP získalo pozitivní ohlasy na ČRo Radio Wave, ditchmag.cz, musicserver.cz, skladby z něj se hrály či hrají na Radio 1 (kde SOCR dali také rozhovor), ČRo Radio Wave a Radio Express. Skladba Midtown Greenway se dostala na veleúspěšnou kompilaci autora blogu Pornocolaps nazvanou !CZECH. Skladba Land of Limbo byla vyhlášena serverem ditchmag.cz nejlepší českou skladbou za rok 2012. Walking into Limbo je zdarma ke stáhnutí na socr.bandcamp.com nebo na domovských stránkách www.clarendonroad.cz.